Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Василівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04365655) був реорганізований і увійшов до складу Гурівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Про встановлення ставок податку на майно, в частині плати за землю на 2020рік

 Повідомлення
про оприлюднення регуляторного акту проекту рішення сесії Василівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області «Про встановлення  ставок  податку на  майно, в  частині  плати  за  землю на 2020рік» 
 
Василівська сільська рада Долинського району Кіровоградської області повідомляє, що виконавчим комітетом Василівської сільської ради розроблений регуляторний акт – проект рішення Василівської сільської ради Долинського району  Кіровоградської області «Про встановлення ставок  на  майно, в  частині плати  за  землю  на 2020рік.»
Проект спрямований на розширення бази оподаткування, задоволення потреб громадян та суб’єктів підприємницької діяльності в здійсненні господарської діяльності та захисті їх законних прав та інтересів, залучення додаткових коштів до місцевого бюджету.
Проект даного рішення розроблено відповідно до вимог Податкового кодексу України, Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
 
Зауваження та пропозиції надсилати за адресою: 28511 вулиця  Українська  55, с. Василівка Долинського  району  Кіровоградської  області, Виконавчий комітет Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області.
 
Зауваження і пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу.
 
Зауваження та пропозиції подаються у письмовому вигляді від фізичних осіб за особистим підписом; від юридичних осіб – на фірмових бланках, (при наявності печатки) завірені печаткою.
 
 
      Василівський
      сільський голова В.А. Мушик
 
 
 
Аналіз
регуляторного впливу на рішення сесії Василівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області «Про встановлення  ставок  податку на  майно, в  частині  плати  за  землю  на 2020 рік»
 
Цей аналіз підготовлено відповідно до ст. ст. 1, 4, 8 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 р. № 308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта». 
 
І. Визначення та аналіз проблеми
 
Проблема, яку пропонується розв’язати шляхом державного регулювання господарських відносин, пов’язана з набранням чинності нового Податкового кодексу та, відповідно до цього, органам місцевого самоврядування надано право встановлення розміру ставок земельного податку на території населеного пункту Василівської сільської ради   Долинського району   Кіровоградської області.
Особливу увагу треба приділити розміру ставки земельного податку за землі в межах населеного пункту  Василівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області  в залежності від цільового призначення землі. Згідно Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом. У разі якщо сільська рада не прийняла  рішення, плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному.
Згідно ст. 274.1. ПКУ ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь - не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки. 
Згідно ст. 274.2. ПКУ ставка податку встановлюється  у  розмірі  не  більше  12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за  земельні  ділянки, які  перебувають  у  постійному  користуванні  суб’єктів  господарювання  (крім  державної  та  комунальної  форми  власності)
Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки   сільськогосподарських  угідь  ( рілля, багаторічних  насаджень, сіножатей, пасовищ  та  перелогів) на 01.01.2018 року становить 1,00, для  земель  несільськогосподарського  призначення – 1,00.
З метою прозорості  та рівних умов серед суб’єктів господарювання, громадян  по сплаті земельного податку за землі в межах населених пунктів Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області на 2020 рік. Введення в дію рішення  Василівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області «Про встановлення  ставок податку  на  майно  в  частині плати  за  землю  на 2020 рік» Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області дасть можливість збільшити надходження до бюджету сільської ради.
 
 
ІІ. Визначення цілей державного регулювання
 
Метою прийняття і запровадження даного регуляторного акту є:
- дотримання законодавства, що регулює порядок нарахування плати за землю в частині встановлення ставок земельного податку;
- збільшення надходжень до бюджету сільської ради, що забезпечить вирішення деяких соціально-економічних проблем територіальної громади;
- створення сприятливих, адекватних, передбачуваних умов для розвитку підприємництва на території сільської ради.
 
ІІІ. Визначення та оцінка усіх прийнятих альтернативних способів досягнення встановлених цілей
 
Альтернатива – не прийняття рішення Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області  «Про встановлення  ставок податку  на  майно  в  частині плати  за  землю  на 2020 рік» , у відповідності до прийнятого Закону України «Про Державний бюджет України», приведе до втрат коштів місцевого бюджету та при персональному розгляді надання земельних ділянок окремим фізичним та юридичним особам приведе до створення неоднакових підходів та різного тлумачення піднормативних актів сільської ради суб’єктами підприємницької діяльності.
Така альтернатива є неприйнятною.
 
Аналізуючи вищевикладену альтернативу, дійшли висновку, що запропонований  до  розгляду проект регуляторного акту є найбільш придатними до впровадження, оскільки:
- шляхом громадського обговорення на зборах уповноважених осіб громадян за місцем проживання та на засіданні робочої комісії по здійсненню підготовки та прийняття регуляторних актів було визначено оптимальний розмір ставки земельного податку;
- керуючись ст. 4 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» була надана можливість суб’єктам господарювання, громадянам та владі визначити компромісне рішення, яке збалансувало інтереси всіх сторін.
 
IV. Опис механізмів і заходів, які забезпечать розв’язання визначеної проблеми шляхом прийняття запропонованого регуляторного акту
 
Головною метою державного регулювання при прийнятті запропонованого рішення є створення сталих умов для розвитку всіх суб’єктів господарювання в даній сфері та збільшення надходжень до місцевого бюджету. Отримані кошти нададуть можливість успішно реалізувати Програму соціально-економічного розвитку Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області.
 
V. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей
 
Виконання заходів даного регуляторного акту забезпечить:
- тісну та ефективну співпрацю суб’єктів підприємництва з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями;
- збільшення частки малого та середнього підприємництва у загальному обсязі випуску продукції (робіт, послуг);
- збалансованість і прозорість у сплаті суб’єктами господарювання місцевих податків та зборів;
- збільшення рівня ефективності використання земель;
- забезпечення збільшення надходження грошових коштів від земельного податку до бюджету.
 
VI. Визначення очікуваних результатів – метод аналізу вигод та витрат
 
Запропонований проект рішення Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області не потребує додаткових фінансових витрат на його впровадження з боку суб’єктів господарювання.
Сфери та види впливу регулювання.
Інтереси громадян – отримання якісних комунальних послуг.
Інтереси суб’єктів господарювання – встановлення чітких та прозорих правил визначення плати за землю.
Інтереси Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області - раціональне використання землі з метою наповнення дохідної частини місцевого бюджету від плати за землю.
Головним очікуваним результатом прийняття зазначеного рішення є поповнення бюджету Василівської сільської ради  Долинського району  Кіровоградської області. У разі прийняття запропонованого проекту рішення прогнозується, що загальні надходження земельного податку до сільського бюджету у 2020 році зростуть.
Законодавством України визначено, що господарська діяльність суб’єктів господарювання у сфері суспільного виробництва здійснюється з метою одержання економічних і соціальних результатів та з ціллю одержання прибутків.
 
Очікуваними результатами прийняття регуляторного акту за методом аналізу вигод та втрат є:
 
Вигоди Втрати
Сфера інтересів держави
1. Недопущення безоплатного використання землі населених пунктів сільської ради.
2. Забезпечення раціонального використання земель населеного пункту сільської ради.
3. Збільшення надходжень до місцевого бюджету за рахунок збільшення розміру плати за землю.
4. Справедливе та прозоре регулювання земельних відносин. 1. Збільшення навантаження на працівників сільської ради.
Витрати, пов’язані зі збільшенням документообігу.
2. Витрати на розповсюдження та тиражування прийнятого рішення.
Сфера інтересів  громадян  та суб’єктів господарювання
1. Надійне та гарантоване користування земельними ділянками громадянами, та суб’єктами підприємницької діяльності.
2. Усунення ризику щодо витрат на відведення земельної ділянки.
3. Залучення інвестицій.
4. Зменшення витрат на підготовку документів. 1. Час, затрачений на вивчення регуляторного акту.
2. Витрати на розрахунки нормативної грошової оцінки землі.
3. Штрафні санкції при недотриманні договірних умов щодо плати за землю.
 
 
 
VII. Обґрунтування запропонованого строку чинності регуляторного акту
 
Планується встановити необмежений строк дії акта. У разі надходження пропозицій, зауважень чи змін в податковому законодавстві можливо буде внести до рішення відповідні зміни чи доповнення. 
 
VIII. Визначення показників результативності регуляторного акту
 
Показниками результативності даного регуляторного акта є  збільшення  надходжень  до  сільського  бюджету.
ІХ. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта
 
Відстеження результативності регуляторного акту буде відбуватися в порядку передбаченому ст. 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
Для проведення відстеження результативності будуть використані статистичні дані, отримані від Долинського відділу  Кропивницького ОДПІ ДФС у  Кіровоградській  області і з інших офіційних джерел та надходження до бюджету Василівської сільської ради  Долинського району   Кіровоградської області.
Повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено шляхом щорічного затвердження бюджету та затвердження звіту про його виконання.
Строки проведення базового, повторного та періодичного відстеження пропонується встановити у відповідності з вимогами Закону України «Про державну регуляторну політику у сфері господарської діяльності».
 
 
            Сільський голова В.А. Мушик
 
 
                                                                                    Проект 
 
 
ВАСИЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА  РАДА
Долинського району
Кіровоградської області
 (  сесія  сьомого  скликання)
                     
                                                       Р   І   Ш   Е   Н   Н   Я
 
від «____»  ____________ 2019 року                                                с. Василівка
 
Про встановлення податку  на  майно 
в  частині  плати  за  землю на 2020 рік
 
                            Код  згідно  з  КОАТУУ  3521981900
 
  Керуючись статею 266 Податкового кодексу України та пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільська рада
                     
                                         ВИРІШИЛА:
1. Установити на території Василівської сільської ради на 2020 рік:
 - ставки земельного податку згідно з додатком 1 (додається);
         -  пільги для фізичних та юридичних осіб, надані відповідно до 
        пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, за переліком 
        згідно з додатком 2 (додається).
 
 2. Оприлюднити  дане  рішення  на  інформаційному стенді  сільської  ради.
 3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань соціально - економічного розвитку та бюджету.
4.Рішення  №179 «Про встановлення податку  на  майно в  частині  плати  за  землю на 2020 рік»  від 22 травня 2018року  визнати  таким , що  з 01.01.2020року  втратило  чинність.
5. Рішення  набирає  чинності  з 01.01.2020 року.
 
 
 
Сільський голова В.Мушик
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення сільської          
ради від 
Сільський голова:
__________В. Мушик
 
Положення про оподаткування плати за землю на 2020 рік
 
Положення про встановлення плати за землю на території Василівської сільської ради (далі – Положення) розроблено відповідно до Податкового кодексу України та є обов’язковим до виконання юридичними та фізичними особами на території Василівської сільської ради.
Плата за землю (земельний податок) – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки з власників земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачів.
 
1. Платники земельного податку
1.1. Платниками земельного податку є:
1.1.1. власники земельних ділянок, земельних часток (паїв);
1.1.2. землекористувачі.
2. Платники орендної плати
2.1. Платниками орендної плати є орендарі земельних ділянок. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
3. Об'єкти оподаткування
3.1. Об'єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності, користуванні та земельні ділянки надані в оренду.
3.2. Земельні частки (паї), які перебувають у власності.
 
4. База оподаткування
4.1. Базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації.
4.2. Площа земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено.
 
5. Ставки земельного податку за земельні ділянки
5.1. Встановити ставки земельного податку за земельні ділянки згідно з додатком 1 до рішення сільської ради  «Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку на 2020 рік».
5.2. Ставки земельного податку за земельні ділянки під господарськими будівлями і дворами становить згідно з додатком 1, від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря.
5.3. Ставка земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) становить згідно з додатком 1від їх нормативної грошової оцінки.
5.4. При обчисленні плати за землю у 2020 році про індексувати нормативну грошову оцінку земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення Василівської сільської ради на коефіцієнт індексації станом на 01 січня 2020 року.
 
6. Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних та юридичних осіб
6.1. Від сплати податку звільняються фізичні та юридичні особи відповідно до статей 281 - 282 Податкового кодексу України.
6.2. Звільнити Долинського району Кіровоградської області органи місцевого самоврядування, заклади, установи та організації (у тому числі заповідники, заказники, парки державної та комунальної власності, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва), які повністю або частково фінансуються з місцевого бюджету.
 
7. Земельні ділянки, які не підлягають оподаткуванню
7.1. Не сплачується земельний податок за земельні ділянки визначені статтею 283 Податкового кодексу України.
8. Орендна плата
8.1. Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
8.2. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 01 лютого подавати контролюючому органу за місцем знаходження земельної ділянки перелік орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 01 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
8.3. Форма надання інформації затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
8.4. Договір оренди земель державної і комунальної власності укладається за типовою формою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.
8.5. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
8.6. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка надана в оренду.
8.7. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди у відсотку від нормативної грошової оцінки та не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території і не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки. Розмір орендної плати може перевищувати граничний розмір у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
8.8. Плата за земельні ділянки для пасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку.
8.9. Плата за земельні ділянки для баз олімпійської, паралімпійської та дефлімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, не може перевищувати 0,1 відсотка нормативної грошової оцінки.
8.10. Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.
9. Податковий період
9.1. Базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
10. Порядок обчислення та строк сплати плати за землю
10.1. Плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.
10.2. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю відповідно до статей 285-288 Податкового кодексу України.
 
11. Контроль
11.1. Контроль за правильністю та своєчасністю сплати плати за землю здійснюється  Долинським  відділом  Кропивницького ОДПІ ДФС у Кіровоградській області.
 
12. Відповідальність
12.1. Відповідальність за повноту та правильність справляння, своєчасність сплати плати за землю до місцевого бюджету покладається на платників податків відповідно до Податкового кодексу України.
 
 
 
 
Секретар  Василівської  сільської  ради:                          О.Саєнко
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Додаток 1
до рішення сільської   
ради від 
                                                                                                                              Сільський  голова:
                                                                                               _______________В.Мушик
СТАВКИ
земельного податку
Ставки встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію з 01 січня 2020 року.
Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області Код району Код КОАТУУ Назва
3521981900   Василівська сільська рада
Долинського району Кіровоградської області
Вид цільового призначення земель Ставки податку
(% нормативної грошової оцінки)
За земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено (незалежно від місцезнаходження) За земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено
Код Назва для юридичних осіб для фізичних осіб для юридичних осіб для фізичних осіб
1 2 3 4 5 6
01 Землі сільськогосподарського призначення
01.01 Для ведення товарного сільськогосподарського виробництва 0,3 0,3 0,3 0,3
01.02 Для ведення фермерського господарства 0,5 0,5 0,5      0,5
01.03 Для ведення особистого селянського господарства 0,52 0,52 0,52 0,52
01.04 Для ведення підсобного сільського господарства 0,65 0,65 0,65 0,65
01.05 Для індивідуального садівництва 0,3 0,3 0,3 0,3
01.06 Для колективного садівництва 0,3 0,3 0,3 0,3
01.07 Для городництва 0,5 0,5 0,5 0,5
01.08 Для сінокосіння і випасання худоби 0,1 0,1 0,1 0,1
01.09 Для дослідних і навчальних цілей 1,0 1,0 1,0 1,0
01.10 Для пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства 1,0 1,0 1,0 1,0
01.11 Для надання послуг у сільському господарстві 1,0 1,0 1,0 1,0
01.12 Для розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції 1,0 1,0 1,0 1,0
01.13 Для іншого сільськогосподарського призначення 1,0 1,0 1,0 1,0
01.14 Для цілей підрозділів 01.01 - 01.13 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 1,0 1,0
02 Землі житлової забудови
02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) 0,03 0,03 0,03 0,03
02.02 Для колективного житлового будівництва 0,03 0,03 0,03 0,03
02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку - - - -
02.04 Для будівництва і обслуговування будівель тимчасового проживання - - - -
02.05 Для будівництва індивідуальних гаражів 1,0 1,0 1,0 1,0
02.06 Для колективного гаражного будівництва 0,5 0,5 0,5 0,5
02.07 Для іншої житлової забудови - - - -
02.08 Для цілей підрозділів 02.01 - 02.07 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 1,0 1,0
03 Землі громадської забудови
03.01 Для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 1,0 1,0 2,0 1,0
03.02 Для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти 1,0 1,0 2,0 1,0
03.03 Для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги 1,0 1,0 2,0 2,0
03.04 Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій 1,0 1,0 2,0 2,0
03.05 Для будівництва та обслуговування будівель закладів культурно-просвітницького обслуговування 1,0 1,0 2,0 2,0
03.06 Для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 1,0 1,0 2,0 2,0
03.07 Для будівництва та обслуговування будівель торгівлі 1,0 1,0 2,0 2,0
03.08 Для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування 1,0 1,0 2,0 2,0
03.09 Для будівництва та обслуговування будівель кредитно-фінансових установ 1,0 1,0 2,0 2,0
03.10 Для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури 1,0 1,0 2,0 2,0
03.11 Для будівництва та обслуговування будівель і споруд закладів науки 1,0 1,0 2,0 2,0
03.12 Для будівництва та обслуговування будівель закладів комунального обслуговування 1,0 1,0 2,0 2,0
03.13 Для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування 1,0 1,0 2,0 2,0
03.14 Для розміщення та постійної діяльності органів МНС 1,0 1,0 2,0 2,0
03.15 Для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови 1,0 1,0 2,0 2,0
03.16 Для цілей підрозділів 03.01 - 03.15 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
04 Землі природно-заповідного фонду
04.07 Для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва 1,0 1,0 2,0 2,0
04.09 Для збереження та використання заповідних урочищ 1,0 1,0 2,0 2,0
04.10 Для збереження та використання пам'яток природи 1,0 1,0 2,0 2,0
06 Землі оздоровчого призначення
(землі, що мають природні лікувальні властивості, які використовуються або можуть використовуватися для профілактики захворювань і лікування людей)
06.01 Для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів 1,0 1,0 2,0 2,0
06.02 Для розробки родовищ природних лікувальних ресурсів 1,0 1,0 2,0 2,0
06.03 Для інших оздоровчих цілей 1,0 1,0 2,0 2,0
06.04 Для цілей підрозділів 06.01 - 06.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
07 Землі рекреаційного призначення
07.01 Для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення 1,0 1,0 2,0 2,0
07.02 Для будівництва та обслуговування об'єктів фізичної культури і спорту 1,0 1,0 2,0 2,0
07.03 Для індивідуального дачного будівництва 1,0 1,0 2,0 2,0
07.04 Для колективного дачного будівництва 1,0 1,0 2,0 2,0
07.05 Для цілей підрозділів 07.01 - 07.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
08 Землі історико-культурного призначення
08.01 Для забезпечення охорони об'єктів культурної спадщини 1,0 1,0 2,0 2,0
08.03 Для іншого історико-культурного призначення 1,0 1,0 2,0 2,0
08.04 Для цілей підрозділів 08.01 - 08.03 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
09 Землі лісогосподарського призначення
09.01 Для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг 0,1 0,1 0,1 0,1
09.02 Для іншого лісогосподарського призначення 0,1 0,1 0,1 0,1
09.03 Для цілей підрозділів 09.01 - 09.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 0,1 0,1 0,1 0,1
10 Землі водного фонду
10.01 Для експлуатації та догляду за водними об'єктами 1,0 1,0 2,0 2,0
10.02 Для облаштування та догляду за прибережними захисними смугами 1,0 1,0 2,0 2,0
10.03 Для експлуатації та догляду за смугами відведення 1,0 1,0 2,0 2,0
10.04 Для експлуатації та догляду за гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами і каналами 1,0 1,0 2,0 2,0
10.05 Для догляду за береговими смугами водних шляхів 1,0 1,0 2,0 2,0
10.06 Для сінокосіння 1,0 1,0 2,0 2,0
10.07 Для рибогосподарських потреб 1,0 1,0 2,0 2,0
10.08 Для культурно-оздоровчих потреб, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей 1,0 1,0 2,0 2,0
10.09 Для проведення науково-дослідних робіт 1,0 1,0 2,0 2,0
10.10 Для будівництва та експлуатації гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд 1,0 1,0 2,0 2,0
10.12 Для цілей підрозділів 10.01 - 10.11 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
11 Землі промисловості
11.01 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами 1,0 1,0 2,0 2,0
11.02 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості 1,0 1,0 2,0 2,0
11.03 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд будівельних організацій та підприємств 1,0 1,0 2,0 2,0
11.04 Для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води) 1,0 1,0 2,0 2,0
11.05 Для цілей підрозділів 11.01 - 11.04 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
12 Землі транспорту
12.01 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд залізничного транспорту 1,0 1,0 2,0 2,0
12.03 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд річкового транспорту 1,0 1,0 2,0 2,0
12.04 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства 1,0 1,0 2,0 2,0
12.06 Для розміщення та експлуатації об'єктів трубопровідного транспорту 1,0 1,0 2,0 2,0
12.08 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій 1,0 1,0 2,0 2,0
12.09 Для розміщення та експлуатації будівель і споруд іншого наземного транспорту 1,0 1,0 2,0 2,0
12.10 Для цілей підрозділів 12.01 - 12.09 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
13 Землі зв’язку
13.01 Для розміщення та експлуатації об'єктів і споруд телекомунікацій 1,0 1,0 1,0 1,0
13.02 Для розміщення та експлуатації будівель та споруд об'єктів поштового зв'язку 1,0 1,0 1,0 1,0
13.03 Для розміщення та експлуатації інших технічних засобів зв'язку 1,0 1,0 1,0 1,0
13.04 Для цілей підрозділів 13.01 - 13.03, 13.05 та для збереження і використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
14 Землі енергетики
14.01 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій 1,0 1,0 2,0 2,0
14.02 Для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів передачі електричної та теплової енергії 1,0 1,0 2,0 2,0
14.03 Для цілей підрозділів 14.01 - 14.02 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
15                                    Землі  оборони
15.01  Для  розміщення  та  постійної  діяльності Збройних  Сил  України 1,0 1,0 2,0 2,0
15.02 Для  розміщення  та  постійної  діяльності Національної гвардії  України 1,0 1,0 2,0 2,0
15.03 Для  розміщення  та  постійної  діяльності Державної  прикордонної  служби України 1,0 1,0 2,0 2,0
15.04 Для  розміщення  та  постійної  діяльності Служби  безпеки  України 1,0 1,0 2,0 2,0
15.05 Для  розміщення  та  постійної  діяльності Державної спеціальної  служби  транспорту 1,0 1,0 2,0 2,0
15.06 Для  розміщення  та  постійної  діяльності  Служби  зовнішньої  розвідки  України 1,0 1,0 2,0 2,0
15.07 Для  розміщення  та  постійної  діяльності інших, створених  відповідно  до  законів  України  військових  формувань 1,0 1,0 2,0 2,0
15.08 Для  цілей  підрозділів  15.01-15.07,15.09,15.10  та  для  збереження  та  використання  земель природно – заповідного  фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
15.09 Для  розміщення  структурних  підрозділів  апарату  МВС,  територіальних  органів, закладів,  установ  і  підприємств, що належать до сфери управління МВС 1,0 1,0 2,0 2,0
15.10 Для розміщення  та  постійної  діяльності Національної  поліції України, її територіальних  органів, підприємств, установ  та організацій  що належать до сфери управління  Національної  поліції 1,0 1,0 2,0 2,0
16 Землі запасу 0,5 0,3 0,5 0,5
17 Землі резервного фонду 0,5 0,3 0,5 0,5
18 Землі загального користування
(землі будь-якої категорії, які використовуються як майдани, вулиці, проїзди, шляхи, громадські пасовища,   сіножаті, набережні, пляжі, парки, зелені зони, сквери, бульвари, водні об'єкти  загального користування, а також інші землі, якщо рішенням відповідного органу державної влади чи місцевого самоврядування їх віднесено до земель загального користування) 0,5 0,3 0,5 0,5
19 Для цілей підрозділів 16 - 18 та для збереження та використання земель природно-заповідного фонду 1,0 1,0 2,0 2,0
 
Секретар Василівської сільської  ради:                                  О. Саєнко 
                                                                                           Додаток 2
до рішення сільської         
ради від 
Сільський  голова:
____________В. Мушик
 
ПЕРЕЛІК
пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до пункту 284.1 статті 284 Податкового кодексу України, із сплати земельного податку
 
Пільги встановлюються на 2020 рік та вводяться в дію з 01 січня 2020 року.
Адміністративно-територіальні одиниці або населені пункти, або території об’єднаних територіальних громад, на які поширюється дія рішення ради:
Код області Код району Код КОАТУУ Назва
3521981900   Василівська сільська рада Долинського району Кіровоградської області
Група платників, категорія/цільове призначення земельних ділянок Розмір пільги
(у відсотках)
Інваліди першої і другої групи; 100
Фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років 100
Пенсіонери (за віком) 100
Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» 100
Фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок ЧАЕС 100
Санаторно-курортні та оздоровчі заклади громадських організацій інвалідів, реабілітаційні установи громадських організацій інвалідів 100
Громадські організації інвалідів України, підприємства та організації, які засновані громадськими організаціями інвалідів та спілками громадських організацій інвалідів і є їх повною власністю, де протягом попереднього календарного місяця кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менш як 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менш як 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці 100
Бази олімпійської та паралімпійської підготовки, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України 100
Дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форми власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, (крім національних і дендрологічних парків) освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів 100
Державні та комунальні дитячі санаторно-курортні заклади та заклади оздоровлення і відпочинку, а також дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади України, які знаходяться на балансі підприємств, установ та організацій, які є неприбутковими і внесені контролюючим органом до Реєстру неприбуткових установ та організацій. У разі виключення таких підприємств, установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій 100
Державні та комунальні центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, центри фізичного здоров’я населення, центри з розвитку фізичної культури і спорту інвалідів, дитячо-юнацькі спортивні школи, а також центри олімпійської підготовки, школи вищої спортивної майстерності, дитячо-юнацькі спортивні школи і спортивні споруди всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, їх місцевих осередків та відокремлених підрозділів, що є неприбутковими та включені до Реєстру неприбуткових установ та організацій, за земельні ділянки, на яких розміщені їх спортивні споруди. У разі виключення таких установ та організацій з Реєстру неприбуткових установ та організацій, декларація подається платником податку протягом 30 календарних днів з дня виключення, а податок сплачується починаючи з місяця, наступного за місяцем, в якому відбулося виключення з Реєстру неприбуткових установ та організацій 100
Землі природно-заповідного фонду  для збереження та використання парків-пам'яток садово-паркового мистецтва (парки державної та комунальної власності) 100
Землі громадської забудови - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку (житловий фонд комунальної власності) 100
Землі громадської забудови - для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування 100
Землі громадської забудови - для будівництва та обслуговування будівель екстериторіальних організацій та органів 100
Інші заклади, установи та організації, які повністю або частково фінансуються з місцевого бюджету 100
 
 
Секретар Василівської  сільської  ради:                               О.  Саєнко
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *